Gminny Konkurs Matematyczny


30 maja w Zespole Szkół nr 1 w Łazach po raz siódmy odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „As czwartych , as piątych klas”, w którym uczniowie klas czwartych i piątych mogli wykazać się umiejętnością zastosowania rozległej wiedzy matematycznej i logicznym myśleniem. Coroczny   konkurs ma na celu rozwój i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów ,kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, stymulowanie pracowitości i wytrwałości, upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów, integrację środowiska uczniowskiego oraz współpracę nauczycieli.

W tym roku najlepsi okazali się :

W kategorii klas czwartych:

I miejsce – Aleksander Sadłoń NSP Ciągowice

II miejsce – Roksana Koza SP Niegowonice

III miejsce – Hubert Dudkiewicz NSP Rokitno Szlacheckie

W kategorii klas piątych:

I miejsce – Weronika Czerwińska SP 3 Łazy

II miejsce – Emilia Tombarkiewicz SP 1 Łazy

III miejsce – Mikołaj Witkowski NSP Ciągowice

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ! I zapraszamy za rok.

DSC_0268