Zajęcia otwarte „Z ekologią na ty”


31 maja 2016 w Zespole Szkół nr 1 w Łazach odbyły się przygotowane przez zespół nauczycieli świetlicy w składzie: M. Cyzowski, M. Omielska, A. Piedo, M. Rzepecka-Jach, A. Synowiec, M. Ślęzak, A. Toda
i wychowawcy klasy I c M. Jachymiak zajęcia otwarte o tematyce ekologicznej. Zajęcia skierowane były do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Celem zajęć było ukazanie i podsumowanie działań świetlicowych prowadzonych w szkole w ciągu całego roku, ale przede wszystkim miały być okazją do integracji i wspólnej zabawy dzieci, rodziców i nauczycieli. Na początku dzieci zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym nawiązującym do tematu zajęć, podzieliły się swoimi umiejętnościami z języka niemieckiego, po czym przyszedł czas na wspólną zabawę. Zadaniem uczestników było zbudowanie z materiałów ekologicznych fantazyjnych statków, rakiet i pojazdów kosmicznych. Uczniowie i ich rodzice wykazali się bardzo dużą wyobraźnią, doskonałą umiejętnością współpracy i zdolnościami konstruktorskimi. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na tle przestrzennego Układu Słonecznego, wykonanego z materiałów przeznaczonych do recyklingu, a każdy z uczestników mógł się poczuć jak cząstka ogromnego wszechświata, który był na wyciągniecie ręki. Na zakończenie zajęć dzieci przy pomocy dorosłych wykonały papierowe modele samolotów, które szybowały po sali gimnastycznej pokonując imponujące odległości. Pogoda nam nie dopisała, ale pogodny nastrój i dobry humor towarzyszył wszystkim uczestnikom opuszczającym zajęcia.

Monika Omielska