Spektakl „BAŚŃ O ZŁOCISTYM PTAKU” wg Braci Grimm


„Więc pamiętajcie miłe dzieci, co bajka szepce Wam do uszka,
nie wszystko złoto co się świeci, a skarby w Waszych są serduszkach.”

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej 30 maja 2016r. obejrzeli spektakl teatralny pt. „Baśń o złocistym ptaku”. Teatr lalek został przygotowany i przedstawiony przez aktorów „Teatru Każdej Sztuki.
Poprzez piękną scenografię i wspaniałe lalki uczniowie mogli się przenieść
w świat baśni i poznać historię dzielnego księcia, który wyrusza w świat by sprawić radość swojemu ojcu. Młody książe spotka zwierzęta, które za okazana pomoc
i wsparcie obdarzają człowieka zaufaniem i bezgraniczną przyjaźnią. W spektaklu pojawia się problematyka starości i ułomności, co uwrażliwia młodego widza na jakże ważne aspekty ludzkiej egzystencji. W baśni nie zabrakło również humoru i zabawnych sytuacji, a akcja przykuwała uwagę widzów. Dzięki spektaklowi młodzi widzowie mogli zrozumieć, że być dobrym to znaczy kochać i dbać o otaczających nas ludzi, oraz świat zwierząt i przyrody.
Monika Omielska