Gimnazjaliści w Filharmonii


Alternatywną formą spędzania wolnego czasu stały się w naszym gimnazjum wyjazdy na różnorodne imprezy kulturalne. Tym razem 20 kwietnia 2016 r. mieliśmy przyjemność wybrać się do nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Uczestniczyliśmy w młodzieżowym poranku edukacyjnym z cyklu „ Muzyka między sacrum i profanum”. Motywem przewodnim był taniec, który od wieków stanowi istotny element kultury. Wysłuchaliśmy utworów Johanna Straussa, Richarda Straussa, Maurice Ravela, Claude Debussego, Samuela Barbera i Wojciecha Kilara. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem odbioru muzyki poważnej na żywo oraz wspaniałej akustyki panującej w sali koncertowej. Duże wrażenie zrobiła na nas sama siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.

Elżbieta Kubica