Dzień Autyzmu w Zespole Szkół nr 1


2 kwietnia z inicjatywy ONZ obchodzony jest Dzień Autyzmu. ZS1 –jako szkoła z oddziałami integracyjnymi – mocno wspiera tego typu akcje. W środę 6 kwietnia uczniowie „małej szkoły” wzięli udział w apelu dotyczącym autyzmu. Na znak solidarności z osobami z autyzmem większość uczniów i nauczycieli ubrała się na niebiesko. Uczniowie zapoznali się z prezentacją fundacji Synapsis „ Poznaj Marię -dziewczynkę, która lubi mieć plan”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii dziewczynki z autyzmem. Dowiedziały się, co to jest autyzm, jak zachowywać się w stosunku do kolegi z autyzmem. Na korytarzach szkoły zrobiło się niebiesko- powstała gazetka informacyjna, dzieci z klas 1-3 stworzyły niebieskie prace. 8 kwietnia uczniowie klas 4-6 oraz klas gimnazjalnych przyłączyli się do akcji na niebiesko i uczestniczyli w apelu z okazji Dnia Autyzmu. Młodzież zapoznała się z prezentacją na temat autyzmu, obejrzeli również krótki film pt. „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” gdzie znany aktor Bartłomiej Topa wciela się w rolę osoby z autyzmem. Prezentacja zrobiła na uczniach duże wrażenie. W Zespole Szkół nr 1 jesteśmy nastawieni na kolor niebieski !

I. Saczyńska