Ponowne odwiedziny przedszkolaków, tym razem pod opieka Pań z przedszkola


23 marca 2016r. naszą szkołę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola nr1 w Łazach wraz ze swoimi wychowawczyniami. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, które prowadziła pani Anna Grabowska oraz w zajęciach ruchowych na hali, które prowadziła pani Bogusława Skulska. Dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych, zabawach orientacyjnych i opowieściach ruchowych o tematyce wiosennej, do których pani wykorzystała min. chustę klanzy itp. Natomiast zajęcia w sali lekcyjnej poświęcone były pisankom, jako, że zbliżały się Święta Wielkanocne. Przedszkolaki zasiadły w ławkach i obejrzały film o tym, jak powstają pisanki, kraszanki i jakie są zwyczaje związane z nimi. Podzieliły się wiadomościami na temat tego jak u nich w domu przygotowuje się „święconkę”, czym barwi się jajka, wspólnie z nauczycielem dokańczały wiersz „Pisanka”. Największą frajdę sprawiło im ozdabianie wielkiej pisanki na tablicy interaktywnej. Tutaj każde dziecko mogło wykazać się pomysłowością i wyobraźnią. Dzięki temu każda grupa stworzyła swoją niepowtarzalną pisankę. Jako podsumowanie zajęć każdy przedszkolak otrzymał do pokolorowania obrazek przedstawiający pisankę. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia jako „zajączek wielkanocny”.
Potem dzieci zwiedziły szkołę: min. salę relaksacyjną, rytmiczną, świetlicę, basen. Na zakończenie otrzymały drobne upominki i słodycze, same również poczęstowały uczniów klas trzecich słodkimi jajeczkami. Dzieci zapewniały, że w szkole bardzo im się podoba, a niektóre mówiły, że już nie mogą się doczekać kiedy staną się uczniami.

Anna Grabowska