Karnawałowe pląsy


Dnia 9 lutego 2016r. w Zespole Szkół nr1 w Łazach odbył się bal karnawałowy dla klas młodszych. Nad przebiegiem balu czuwała p. Anna Grabowska. Kończący się karnawał dzieci pożegnały słodkim pączkiem i soczkiem ufundowanym przez dyrekcję szkoły. Nauczycielki udekorowały halę sportową balonami i zrobionymi przez uczniów kolorowymi łańcuchami.

Bal otworzyła wicedyrektor Zespołu Szkół nr1 w Łazach pani Katarzyna Bryk-Wróbel. Powitała uczestników balu, wychowawców i rodziców. Życzyła wszystkim wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Nad oprawą muzyczną czuwała p. Anna Gała-Jach, która prowadziła zabawy taneczne w stylu zumby. Dzieci bawiły się doskonale, naśladując ruchy prowadzącej, której pomagały 4 uczennice z Gimnazjum oraz p. Katarzyna Nowak i p. Anna Grabowska. Również inne nauczycielki nie pozostały obojętne na gorące rytmy i układy taneczne. Bawiły się razem ze swoimi uczniami. Była: Taneczna bitwa, Limbo, Miś, Kaczuszki, Hey babe i wiele innych dobrze znanych dzieciom utworów, przy których wszyscy świetnie się bawili.

Uczniowie chętnie brali udział w konkursach tanecznych z balonami i na gazecie oraz na najpiękniejszy strój karnawałowy. Jury miało trudny orzech do zgryzienia bo wszyscy mieli wspaniałe stroje. Przyznano 9 miejsc: Szymon Rabenda, Wiktoria Zielińska, Mieszko Rudy, Diana Wieczorek, Julia Gibas, Nikola Milka, Zuzanna Jach, Zosia Krzyżaniak i Kasia Iskierka oraz 6 wyróżnień. Wszyscy uczestnicy ww konkursów otrzymali nagrody i upominki.

Za rok obiecaliśmy sobie kolejne wspólne „karnawałowe balowanie”.

Anna Grabowska