Apel „Bezpieczne ferie”


Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów dnia 12 lutego 2016r. w Zespole Szkół nr 1 w Łazach odbył się dla klas I-III apel „Bezpieczne ferie zimowe”, a potem spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Apel przygotowała klasa IIIb pod kierunkiem wychowawczyni Anny Grabowskiej. Apel odbył się w przeddzień rozpoczynających się dla dzieci z naszego województwa ferii zimowych. W montażu słowno-muzycznym uczniowie nawiązali do przyjemności jakie daje nam zimowy i feryjny czas. Jednocześnie przypomnieli zasady bezpiecznych zabaw na śniegu, na lodzie, jazdy na nartach i sankach. Przypomnieli o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię, konieczności używania znaczków odblaskowych w trakcie poruszania się po zmroku oraz ubieraniu się stosownie do pogody.

Podczas prelekcji prowadzonej przez policjantów nie zabrakło informacji na temat zasad zachowania się w sytuacjach, kiedy dziecko zostanie samo w domu lub zaczepi go obca osoba. Policjanci zademonstrowali jak obronić się przed atakiem bezpańskiego psa i jak udzielić pomocy osobie, pod którą załamał się lód na rzece. Nasi uczniowie bardzo chętnie brali udział w tych ćwiczeniach.

Przestrzeganie tych wszystkich zasad pozwoli uczniom zdrowo, miło i bezpiecznie spędzić ferie i z nowymi siłami wrócić do szkoły.

Anna Grabowska, Jagoda Krzyścik