Podwójne zwycięstwo w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek


13 stycznia odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Już po raz piętnasty uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjum z Gminy Łazy spotkali się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach aby wspólnie kolędować. Konkurs miał na celu podtrzymywanie i upowszechnianie pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd, umożliwienie uczniom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych na scenie. Jury oceniało przede wszystkim: umiejętności wokalne, dobór repertuaru do możliwości wiekowych i wokalnych uczestników, sposób wykonywania kolęd i pastorałek pod względem muzycznym, a także osobiste zaangażowanie śpiewających. Mimo wielkiej tremy uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się fantastycznie i odnieśli podwójne zwycięstwo.

Uczniowie z klas I-III oraz uczniowie z gimnazjum wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Jesteśmy dumni z ich osiągnięć, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.