Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.


„Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”.

Takie słowa towarzyszą uczniom z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach, którzy zostali wolontariuszami fundacji Do Serca Przytul Psa w prywatnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zawierciu. Są to nie tylko gimnazjaliści, członkowie 1GDH Amonit ale też najmłodsi sześcioletni uczniowie z klasy I B. Już od kilku tygodni w każdy weekend pod opieką Katarzyny Nowak i Małgorzaty Rzepeckiej czy rodziców zajmują się porzuconymi, często skrzywdzonymi przez człowieka psami i kotami. Z wielkim oddaniem i poświęceniem w każdych warunkach pogodowych wyprowadzają je na spacer, karmią i wyczesują. Ich praca to także praca z psami wycofanymi, nie radzącymi sobie ze schroniskową rzeczywistością. Nasi uczniowie przywracają im wiarę w człowieka, która jest początkiem wielkich przyjaźni i pierwszym krokiem w przygotowaniu ich do adopcji. Całą przygodę poprzedziła wielka akcja zbiórki karm, kocy i akcesoriów psich i kocich, które zostały osobiście zawiezione przez uczniów klasy IB.

W imieniu fundacji Do Serca Przytul Psa, pracowników schroniska i swoim oczywiście bardzo dziękuję Wam kochani uczniowie za serce i poświęcenie!

Katarzyna Nowak