Lekarz w naszej szkole.


Na nasze zaproszenie do szkoły na spotkanie z dziećmi przyszła Pani dr Karolina Snopek. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Pani doktor zwróciła uwagę dzieci na związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw oraz zastrzyków. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia stetoskopu,  jak również zapoznania się z podstawowym sprzętem medycznym niezbędnym w pracy lekarza.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie, z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień o potrzebie zabezpieczania się przed chorobami poprzez szczepienia ochronne. Na koniec pani doktor podziękowała dzieciom za cierpliwość i żywe zainteresowanie tematem spotkania. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć.

Ewa Kocyba