Dzień Otwarty Szkoły Policyjnej w Katowicach

12 czerwca klasy I  pojechały na Dzień Otwarty Szkoły Policyjnej w Katowicach. Dzieci miały okazję przyjrzenia się z bliska tajnikom policyjnego szkolenia. Z dużym zainteresowaniem oglądały  pokazy Grupy Interwencyjnej, Służby Więziennej oraz pokaz psów policyjnych i patroli konnych. Ogromne zaciekawienie dzieci wzbudziło stoisko z symulatorem dachowania i seansem bezpieczeństwa w 5D.  Odwiedziły laboratorium w którym uczy się przyszłych policjantów rozpoznawania tropów, tworzeniu rysopisów oraz pobierania odcisków. Dzieciom zostały pobrane odciski palców, które mogły sobie wziąć na pamiątkę. Atrakcjom nie było końca.

Ewa Kocyba