Listy dla Ziemii


Już po raz trzeci, w drugiej połowie kwietnia nasza szkoła wzięła udział w wielkim pisaniu „ Listów dla Ziemi”. To edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska. „ Nie bądź jednorazowy” – to tegoroczne hasło przewodnie akcji.
Po raz pierwszy nasi uczniowie pisali listy w plenerze przed Miejskim Ośrodkiem Kultury – przy stolikach kawiarni „Moreno”. Serdecznie dziękujemy właścicielom kawiarni za pomoc i życzliwość. Słoneczna pogoda i dobre humory sprzyjały dużemu zainteresowaniu akcją, nie tylko uczniów ale też dorosłych mieszkańców naszego miasta – Łazy.
Uczniowie w swoich pracach podejmowali problemy mające wpływ na naszą planetę, zastanawiali się nad sposobami zmniejszania ilości odpadów. Mieli całe mnóstwo świeżych i prostych do zrealizowania pomysłów! Najciekawsze listy udekorowały potem sale lekcyjne i korytarze szkolne.
List Karola Poskrobko – ucznia klasy 6a został przesłany do fundacji Arka i weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na najciekawszy list dla Ziemi.
O Ziemię-nasz wspólny dom musimy dbać każdego dnia, a nie tylko podczas akcji ekologicznych. Pamiętajmy „ nie bądźmy jednorazowi”. Działania ekologiczne zacznijmy już dziś, od swojego domu, podwórka, osiedla, szkoły.

Dorota Domińczyk

 

ldz5 ldz4 ldz3 ldz2 ldz1