Wyprawa do Paryża


Dla 44 uczniów z gimnazjum nr 1 w Łazach początek maja upłynął pod znakiem wycieczki do Paryża. Wyprawa była zaplanowana i organizowana przez wiele miesięcy. Organizatorem podróży było katowickie biuro PL Travel, nauczycielami, którzy podjęli się przygotowania wycieczki były panie A. Iskierka-Szymusiak i A. Kędzierska, jako opiekunowie wyjechały z nami E. Jaguścik i E. Skałbania-Kubica –nauczycielki ZS nr 1. 4 maja 2015 wyjechaliśmy z Łaz, gdzie naszym celem było zwiedzanie Paryża, poznawanie historii Francji, jej obyczajów i zabawa w Disneylandzie. Wśród miejsc, do których dotarliśmy na uwagę zasługuje Luwr z pięknymi dziełami sztuki i zabytkami cywilizacyjnymi jak np. Kodeks Hammurabiego, katedra Notre Dame, Panteon, w którym złożyliśmy hołd Marii Curie – Skłodowskiej, kościół Inwalidów z monumentalnym sarkofagiem Napoleona Bonaparte oraz Jego Łuki Triumfalne. Zwiedziliśmy Wersal, w którym podziwialiśmy komnaty królewskie i naturalnie, mimo wietrznej pogody, udało nam się wjechać na trzeci-najwyższy poziom Wieży Eiffla. Spacerowaliśmy po Ogrodach Tuileries i Luksemburskich, Polach Marsowych i Polach Elizejskich, na wzgórzu Montmartre oprócz katedry Sacre Coeur, zobaczyliśmy kabaret Moulin Rouge z jego charakterystycznym czerwonym wiatrakiem, wieczorem płynąc statkiem po Sekwanie podziwialiśmy świetlne iluminacje na wieży Eiffla oraz pierwowzór Statuy Wolności. Ostatniego dnia bawiliśmy się w podparyskim Disneylandzie, a tym miejscu bez względu na wiek, wszystkich ogarnęło szaleństwo. Wycieczka była bardzo udana, dzięki profesjonalnemu przygotowaniu nie mieliśmy żadnych przykrych niespodzianek, nasi uczniowie po raz kolejny okazali się bardzo zdyscyplinowani, odpowiedzialni i grzeczni, a to znaczy, że ciąg dalszy nastąpi…

Anna Iskierka-Szymusiak
Anna Kędzierska

 

paryz1 paryz2 paryz3 paryz4 paryz5 paryz6